Aeres Hogeschool heeft op het Floriadeterrein in het voorjaar van 2018 de eerste kavels (kavels 98 en 82) gekocht. Aeres Hogeschool is gericht op groen onderwijs, onderzoek en het delen en toepasbaar maken van kennis. De realisatie van de nieuwbouw is een ultieme match tussen het type onderwijs en onderzoek dat gegeven wordt op de hogeschool en de thema’s van de Floriade. De studenten zijn dagelijks bezig met onderstaande thema’s en het is vanzelfsprekend dat het gebouw aansluit bij deze thema’s en circulair en energieneutraal wordt:
- Greening: parken, tuinen en openbaar groen maken steden aantrekkelijker om in te wonen.
- Feeding: oplossingen voor voedselproductie en -veiligheid zijn nodig om voor iedereen voldoende, betaalbaar en gezond voedsel beschikbaar te hebben.
- Energizing: duurzame energieoplossingen, maar ook de bijdrage die groene ruimten leveren aan de vitaliteit van een stad.
- Healthying: groen in de stad draagt bij aan een gezonde leefomgeving, maar ook aan de fysieke en mentale vitaliteit van inwoners.
Op kavel 98 realiseert Aeres Hogeschool Almere een gebouw van circa 4.000 m² voor 900 studenten. Tijdens de Floriade gaat het gebouw dienst doen als ontvangstgebouw. Het is een plek waar lectoren, promovendi, docenten en studenten nauw met elkaar samenwerken en elkaar ontmoeten. Gaandeweg moet het gebouw gaan functioneren als kennishub. Er komt een nauwe samenhang met het nabijgelegen Innovatiepaviljoen van de provincie Flevoland.
Een mooie ambitie waar wij met trots aan meewerken. Wij hebben de Europese architectenselectie begeleid en het ruimtelijk-functioneel en technisch Programma van Eisen samen met Aeres Hogeschool opgesteld. Het ontwerptraject (Definitief Ontwerp-fase) is afgerond. Wij verzorgen het bouwmanagement, kosten-, duurzaamheids- en onderhoudsadvies voor het verdere ontwerp- en realisatietraject. De bouw is in juni 2020 gestart en vanaf schooljaar 2021/2022 zal de nieuwbouw in gebruik genomen worden.
Bijzonder aan dit project is dat de uitvoeringsfase op innovatieve wijze is aanbesteed door middel van circulair aanbesteden.
Bekijk de sfeerimpressie door BDG Architecten Zwolle.
Beeld header: BDG Architecten Zwolle